Skip to content

65 Radcliff AvBrowns Mills, NJ 08015

Built 1971

Last Sale Date
Jan 7, 2017

Property Information

Block349
Lot5
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM021

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage960
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,000
30%
Improvement Value:$87,800
70%
Total Assessment$125,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,856+6.6%
2024$3,618+12.7%
2023$3,212+3.9%
2022$3,091+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1971