Skip to content

24 Larkspur StBrowns Mills, NJ 08015

Built 1975

Last Sale Price
$85,000
Last Sale Date
Sep 28, 2004

Property Information

Block375
Lot9
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM023

Building Details

Building Class17
Description1SFU1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage840
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,000
29%
Improvement Value:$100,400
71%
Total Assessment$141,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,334+6.6%
2024$4,067+12.7%
2023$3,610+3.9%
2022$3,474+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$85,000
DeedBook 6212, Page 333

Property Sale

SaleMulti
$88,000
DeedBook 5764, Page 714

Property Built

Built

Year Built: 1975