Skip to content

30 Eldridge StBrowns Mills, NJ 08015

Built 1982

Last Sale Price
$90,900
Last Sale Date
Sep 25, 1992

Property Information

Block393
Lot57
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM024

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,416
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,000
24%
Improvement Value:$120,400
76%
Total Assessment$158,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,855+6.6%
2024$4,556+12.7%
2023$4,044+3.9%
2022$3,892+4.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$90,900
DeedBook 4449, Page 217

Property Built

Built

Year Built: 1982