Skip to content

57 S Lakeshore DrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1954

Last Sale Price
$70,000
Last Sale Date
Jun 25, 1992

Property Information

Block413
Lot1
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM027

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,074
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,700
28%
Improvement Value:$97,900
72%
Total Assessment$136,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,937+7.0%
2024$3,679+13.6%
2023$3,237+4.2%
2022$3,106+4.8%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$70,000
DeedBook 4388, Page 312

Property Built

Built

Year Built: 1954