Skip to content

100 Stanley AvBrowns Mills, NJ 08015

Built 1938

Last Sale Date
Jan 7, 2017

Property Information

Block437
Lot1
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM028

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,702
Acreage0.72

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$53,900
23%
Improvement Value:$180,600
77%
Total Assessment$234,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,187+6.6%
2024$6,744+12.7%
2023$5,987+3.9%
2022$5,762+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1938