Skip to content

17 Partridge StBrowns Mills, NJ 08015

Built 1994

Last Sale Price
$14,000
Last Sale Date
Feb 23, 1994

Property Information

Block484
Lot58
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM032

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,264
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,000
25%
Improvement Value:$113,900
75%
Total Assessment$151,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,656+6.6%
2024$4,369+12.7%
2023$3,878+3.9%
2022$3,732+4.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$14,000
DeedBook 4706, Page 208

Property Built

Built

Year Built: 1994