Skip to content

2 Lark StBrowns Mills, NJ 08015

Built 1987

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 15, 2003

Property Information

Block4
Lot33
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM001

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,000
54%
Improvement Value:$32,200
46%
Total Assessment$70,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,152+6.6%
2024$2,019+12.7%
2023$1,792+3.9%
2022$1,725+4.4%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$1,450
DeedBook 3601, Page 90

Property Built

Built

Year Built: 1987