Skip to content

3800 S Lakeshore DrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1958

Last Sale Date
Aug 11, 2017

Property Information

Block502.02
Lot2
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map Page3404

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage708
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,100
36%
Improvement Value:$70,700
64%
Total Assessment$109,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,365+6.6%
2024$3,158+12.7%
2023$2,803+3.9%
2022$2,698+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1958