Skip to content

101 Daisy LnBrowns Mills, NJ 08015

Built 1946

Last Sale Price
$365,000
Last Sale Date
May 15, 2024

Property Information

Block509
Lot6
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map Page3501

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,225
Acreage0.86

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$33,300
20%
Improvement Value:$131,600
80%
Total Assessment$164,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,054+34.4%
2024$3,762+21.8%
2023$3,089+4.2%
2022$2,964+4.8%
Property History

Property Sale

Sale
$365,000

To:

Sq Ft1,225DeedBook 13720, Page 7737

Property Sale

Sale
$120,000
Sq Ft1,225DeedBook 13672, Page 2377Recorded5/26/2023

Property Sale

Sale
$25,000
DeedBook 4012, Page 213

Property Built

Built

Year Built: 1946