Skip to content

125 Daisy LnBrowns Mills, NJ 08015

Built 1988

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 20, 2004

Property Information

Block513
Lot39
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map Page3602

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,106
Acreage1.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,400
25%
Improvement Value:$111,600
75%
Total Assessment$149,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,567+6.6%
2024$4,285+12.7%
2023$3,804+3.9%
2022$3,661+4.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$95,000
DeedBook 3901, Page 209

Property Built

Built

Year Built: 1988