Skip to content

18 Pepper RdBrowns Mills, NJ 08015

Built 2000

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 31, 2005

Property Information

Block524.01
Lot13
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map Page3703

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,475
Acreage1.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$39,500
16%
Improvement Value:$208,900
84%
Total Assessment$248,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,613+6.6%
2024$7,144+12.7%
2023$6,342+3.9%
2022$6,103+4.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2000