Skip to content

Dove Av(Block 524.01 Lot 54)Browns Mills, NJ 08015

Last Sale Date
Dec 10, 1998

Property Information

Block524.01
Lot54
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map Page3703

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.96

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$28,200

Tax History

YearProperty taxesChange
1999$431+4.8%
1998$411+3.5%
1997$397+10.4%
1996$360-0.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5653, Page 562