Skip to content

98 Lakehurst RdBrowns Mills, NJ 08015

Built 1952
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 5, 2015

Property Information

Block551
Lot1
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM041

Building Details

Building Class---
DescriptionTAVERN
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,500
41%
Improvement Value:$113,900
59%
Total Assessment$194,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,958+6.6%
2024$5,591+12.7%
2023$4,963+3.9%
2022$4,776+4.4%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$300,000
DeedBook 13065, Page 1634

Property Sale

SaleMulti
$325,000
DeedBook 6444, Page 633

Property Sale

SaleMulti
$100,000
DeedBook 4995, Page 71

Property Built

Built

Year Built: 1952