Skip to content

47 Trenton RdBrowns Mills, NJ 08015

Built 1873
Church/Charitable

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Oct 30, 2001

Property Information

Block554
Lot22.02
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM041

Building Details

Building Class---
DescriptionCHURCH
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,200
47%
Improvement Value:$28,800
53%
Total Assessment$54,000

Sale
$150,000
DeedBook 5911, Page 772

Property Built

Built

Year Built: 1873