Skip to content

Noteboom Av(Block 557 Lot 20)Browns Mills, NJ 08015

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 5, 2015

Property Information

Block557
Lot20
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM042

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$34,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,067+6.6%
2024$1,001+12.7%
2023$888+3.9%
2022$855+4.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$300,000
DeedBook 13065, Page 1634

Property Sale

Sale
$25,000
DeedBook 6444, Page 638