Skip to content

202 Cayuga TrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1985

Last Sale Price
$84,900
Last Sale Date
Apr 29, 1988

Property Information

Block615
Lot4
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM047

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,092
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,800
27%
Improvement Value:$104,100
73%
Total Assessment$141,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,349+6.6%
2024$4,081+12.7%
2023$3,623+3.9%
2022$3,486+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$84,900
DeedBook 3633, Page 150

Property Built

Built

Year Built: 1985