Skip to content

323 Seminole TrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 24, 2006

Property Information

Block627
Lot26
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM048

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,530
Acreage0.44

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$41,800
23%
Improvement Value:$139,400
77%
Total Assessment$181,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,304+6.9%
2024$4,961+13.4%
2023$4,376+4.1%
2022$4,202+4.7%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$138,000
DeedBook 6064, Page 871

Property Sale

SaleMulti
$99,500
DeedBook 4727, Page 213

Property Built

Built

Year Built: 1968