Skip to content

204 Seminole TrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 13, 2025

Property Information

Block631
Lot5
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM048

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,020
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$37,800
20%
Improvement Value:$147,200
80%
Total Assessment$185,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,670+6.6%
2024$5,321+12.7%
2023$4,723+3.9%
2022$4,545+4.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975