Skip to content

1702 E Lakeshore DrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1972

Last Sale Price
$207,000
Last Sale Date
Dec 13, 2021

Property Information

Block66
Lot1
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM005

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,536
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$36,100
22%
Improvement Value:$125,300
78%
Total Assessment$161,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,947+6.6%
2024$4,642+19.9%
2023$3,871+4.2%
2022$3,716+4.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$207,000

To:

Sq Ft1,536DeedBook 13599, Page 4127

Property Built

Built

Year Built: 1972