Skip to content

303 Wisconsin DrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1972

Last Sale Price
$54,000
Last Sale Date
Nov 28, 1984

Property Information

Block719
Lot2
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM057

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,251
Acreage0.45

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,800
22%
Improvement Value:$141,800
78%
Total Assessment$181,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,566+6.6%
2024$5,223+12.7%
2023$4,636+3.9%
2022$4,462+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$54,000
DeedBook 2931, Page 320

Property Built

Built

Year Built: 1972