Skip to content

215 Tennessee TrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1972

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 21, 2010

Property Information

Block730
Lot17
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM057

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,144
Acreage0.44

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,400
16%
Improvement Value:$214,300
84%
Total Assessment$254,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,557+6.8%
2024$7,075+13.2%
2023$6,252+4.1%
2022$6,008+4.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1972