Skip to content

128 Pembrown RdBrowns Mills, NJ 08015

Built 1900
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 10, 1998

Property Information

Block776.01
Lot1
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM063

Building Details

Building Class---
DescriptionWAREHOUSE/GAR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,400
32%
Improvement Value:$89,500
68%
Total Assessment$130,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,012+6.6%
2024$3,765+12.7%
2023$3,342+3.9%
2022$3,216+4.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900