Skip to content

Pembrown Rd(Block 776.02 Lot 6.02)Browns Mills, NJ 08015

Vacant Land

Last Sale Price
$5,000
Last Sale Date
Jul 1, 1997

Property Information

Block776.02
Lot6.02
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM063

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$18,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$558+6.6%
2024$523+12.7%
2023$465+3.9%
2022$447+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$5,000
DeedBook 5384, Page 129