Skip to content

228 Magnolia RdPemberton, NJ 08068

Built 1968
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 25, 2020

Property Information

Block827.02
Lot11
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM072

Building Details

Building Class---
DescriptionOFFICE
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.02

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$31,900
51%
Improvement Value:$30,800
49%
Total Assessment$62,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,922+6.6%
2024$1,803+12.7%
2023$1,601+3.9%
2022$1,541+4.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 13028, Page 601

Property Built

Built

Year Built: 1968