Skip to content

5 Meadowview LnPemberton Twp, NJ 08064

Built 1939

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
Jun 26, 1995

Property Information

Block844
Lot6.02
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM078

Building Details

Building Class17
DescriptionDUPLEX
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,920
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,100
17%
Improvement Value:$156,700
83%
Total Assessment$187,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,756+6.6%
2024$5,401+12.7%
2023$4,795+3.9%
2022$4,614+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 5007, Page 97

Property Sale

Sale
$95,000
DeedBook 3400, Page 211

Property Built

Built

Year Built: 1939