Skip to content

22 S Woods Rd ABrowns Mills, NJ 08015

Built 1924

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 6, 2014

Property Information

Block852
Lot15.06
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM079

Building Details

Building Class16
Description1.5S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage598
Acreage4.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,800
62%
Improvement Value:$38,400
38%
Total Assessment$100,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,071+6.6%
2024$2,882+12.7%
2023$2,558+3.9%
2022$2,462+4.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1924