Skip to content

380 Lakehurst RdBrowns Mills, NJ 08015

Built 1951

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 11, 2021

Property Information

Block854
Lot64.02
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM080

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,132
Acreage2.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,600
17%
Improvement Value:$173,800
83%
Total Assessment$209,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,418+6.6%
2024$6,022+12.7%
2023$5,346+3.9%
2022$5,145+4.4%
Property History
Sales3

Property Sale

SaleMulti
$239,900
DeedBook 6186, Page 318

Property Sale

SaleMulti
$98,301
DeedBook 5841, Page 565

Property Sale

SaleMulti
$83,500
DeedBook 3096, Page 178

Property Built

Built

Year Built: 1951