Skip to content

369 Lakehurst RdBrowns Mills, NJ 08015

Built 1979

Last Sale Date
Jan 7, 2017

Property Information

Block857
Lot42
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM080

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$131,300
17%
Improvement Value:$660,200
83%
Total Assessment$791,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$24,259+6.6%
2024$22,764+12.7%
2023$20,207+3.9%
2022$19,447+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1979