Skip to content

26 Drexel StBrowns Mills, NJ 08015

Built 1974

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 8, 2024

Property Information

Block864
Lot10
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM081

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,410
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$36,000
24%
Improvement Value:$114,100
76%
Total Assessment$150,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,351+7.0%
2024$4,067+6.1%
2023$3,832+11.5%
2022$3,438+4.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1974