Skip to content

31 W Whitesbog RdBrowns Mills, NJ 08015

Vacant Land

Last Sale Price
$20,000
Last Sale Date
Aug 12, 2022

Property Information

Block894
Lot75.03
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM083

Building Details

Building Class---
Description1SF BLDG DEMO'D
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.82

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$28,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$28,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$874+6.6%
2024$820+12.7%
2023$728+3.9%
2022$700+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$20,000

To:

DeedBook 13637, Page 1748