Skip to content

Rt 542 & Old Church RdEgg Harbor City, NJ 08215

Built 1960
Vacant Land

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Dec 1, 2016

Property Information

Block54.01
Lot1.01

Zoning---
Sq Footage1,224
Acreage0.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$20,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$418+25.8%
2024$332+28.2%
2023$259+1.9%
2022$254+1.7%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$158,500

From:

To:

Sq Ft1,224DeedBook 13178, Page 3819Recorded7/1/2015

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Built

Built

Year Built: 1960