Skip to content

24 Glenview AveBellmawr, NJ 08031

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 3, 1994

Property Information

Block101.01
Lot21.03
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page12

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,216
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$57,400
33%
Improvement Value:$118,900
67%
Total Assessment$176,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,418+0.2%
2024$6,407-6.8%
2023$6,874+1.4%
2022$6,777+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1958