Skip to content

342 Fourth AveBellmawr, NJ 08031

Built 1965

Last Sale Date
Nov 9, 2060

Property Information

Block103.01
Lot2.03
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page13

Building Details

Building Class17
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,664
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$61,200
32%
Improvement Value:$127,700
68%
Total Assessment$188,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,144+0.2%
2024$7,133-3.2%
2023$7,365+1.4%
2022$7,261+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$155,000

To:

Sq Ft1,664DeedBook 10848, Page 1925

Property Built

Built

Year Built: 1965