Skip to content

304 Lincoln AveBellmawr, NJ 08031

Built 1930

Last Sale Price
$6,000
Last Sale Date
Sep 29, 2069

Property Information

Block136.02
Lot37
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page14

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,932
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$62,400
32%
Improvement Value:$134,800
68%
Total Assessment$197,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,458+0.2%
2024$7,446-3.2%
2023$7,689+9.4%
2022$7,027+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$6,000
DeedBook 3127, Page 684

Property Sale

Sale
$6,000

To:

Sq Ft1,932DeedBook 3127, Page 684

Property Built

Built

Year Built: 1930