Skip to content

313 Majestic AveBellmawr, NJ 08031

Built 2008

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 30, 2018

Property Information

Block136
Lot3.05
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,418
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,000
19%
Improvement Value:$249,400
81%
Total Assessment$307,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,626+0.2%
2024$11,607-3.2%
2023$11,986+1.4%
2022$11,816+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$353,954
DeedBook 8957, Page 776

Property Built

Built

Year Built: 2008