Skip to content

325 Oakland AveBellmawr, NJ 08031

Built 1972

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 4, 1972

Property Information

Block136
Lot9.02
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page14

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,936
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,200
32%
Improvement Value:$125,800
68%
Total Assessment$185,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,997+0.2%
2024$6,986-3.2%
2023$7,213+1.4%
2022$7,111+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1972