Skip to content

213 Leed AveBellmawr, NJ 08031

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 2, 1993

Property Information

Block137.04
Lot31
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page15

Building Details

Building Class17
Description1SCB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,363
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,200
34%
Improvement Value:$116,400
66%
Total Assessment$175,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,641+0.2%
2024$6,631-3.2%
2023$6,847+1.4%
2022$6,750+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955