Skip to content

Rear Of Vaughn AveBellmawr, NJ 08031

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 15, 1982

Property Information

Block137.64
Lot29
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page15

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4+5.8%
2024$4-100.0%
2023$7,584+1.4%
2022$7,477+196135.7%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$200,000

To:

Sq Ft1,531DeedBook 11156, Page 1901

Property Sale

Sale
$186,500
DeedBook 9119, Page 1074

Property Sale

Sale
$41,000
DeedBook 3517, Page 73