Skip to content

88 Vaughn AveBellmawr, NJ 08031

Built 1968

Last Sale Price
$17,190
Last Sale Date
Dec 20, 2068

Property Information

Block137
Lot64.13
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page15

Building Details

Building Class17
Description2SLF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,771
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$57,400
30%
Improvement Value:$135,600
70%
Total Assessment$193,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,299+0.2%
2024$7,288-3.2%
2023$7,525+1.4%
2022$7,419+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$17,190
DeedBook 3097, Page 902

Property Sale

Sale
$17,190

To:

Sq Ft1,771DeedBook 3097, Page 902

Property Built

Built

Year Built: 1968