Skip to content

Locust AveBellmawr, NJ 08031

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 4, 2066

Property Information

Block146.01
Lot1.09
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page16

Building Details

Building Class---
DescriptionPARKING LOT
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
94%
Improvement Value:$3,200
6%
Total Assessment$53,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,012+0.2%
2024$2,009-3.2%
2023$2,074+1.4%
2022$2,045+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 2862, Page 374