Skip to content

120 Heller PlaceBellmawr, NJ 08031

Last Sale Date
Jun 17, 2065

Property Information

Block173.03
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page18

Building Details

Building Class---
Description1SB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.71

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$171,000
31%
Improvement Value:$372,100
69%
Total Assessment$543,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$20,540+0.2%
2024$20,507-3.2%
2023$21,175+1.4%
2022$20,877+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$1,606,950

To:

DeedBook 9728, Page 1844