Skip to content

321 Benigno BlvdBellmawr, NJ 08031

Industrial

Last Sale Price
$2,450,000
Last Sale Date
Aug 29, 2013

Property Information

Block173.04
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page18

Building Details

Building Class---
Description1SB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage4.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$442,000
10%
Improvement Value:$3,821,000
90%
Total Assessment$4,263,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$111,236+0.2%
2024$111,060-3.2%
2023$114,677+1.4%
2022$113,060+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$2,450,000

To:

DeedBook 10043, Page 1463