Skip to content

1022 Market StBellmawr, NJ 08031

Church/Charitable

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 4, 2051

Property Information

Block23
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page03

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$66,800
9%
Improvement Value:$638,900
91%
Total Assessment$705,700

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 1556, Page 143