Skip to content

320 Salem AveBellmawr, NJ 08031

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 18, 2025

Property Information

Block47.01
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page04

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,228
Acreage0.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,400
36%
Improvement Value:$84,300
64%
Total Assessment$132,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,769+0.2%
2024$4,761-3.3%
2023$4,924+1.5%
2022$4,851+1.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960