Skip to content

364 Union AveBellmawr, NJ 08031

Built 1960

Last Sale Date
Apr 29, 2005

Property Information

Block47.04
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page04

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,792
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,600
24%
Improvement Value:$156,500
76%
Total Assessment$207,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,833+0.2%
2024$7,820-3.2%
2023$8,075+1.4%
2022$7,961+1.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$99,900
DeedBook 5109, Page 849

Property Sale

Sale
$91,000
DeedBook 4553, Page 882

Property Sale

Sale
$33,900

Property Built

Built

Year Built: 1960