Skip to content

333 Murray AveBellmawr, NJ 08031

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 14, 2060

Property Information

Block47.10
Lot40
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page04

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage836
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$53,000
37%
Improvement Value:$91,000
63%
Total Assessment$144,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,196+0.2%
2024$5,187-3.3%
2023$5,365+1.5%
2022$5,285+1.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 2345, Page 65

Property Built

Built

Year Built: 1960