Skip to content

328 Anthony DrBellmawr, NJ 08031

Built 1967

Last Sale Price
$335,000
Last Sale Date
Sep 1, 2022

Property Information

Block49.02
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page05

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,108
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,800
21%
Improvement Value:$193,400
79%
Total Assessment$246,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,311+0.2%
2024$9,297+49.0%
2023$6,238+1.4%
2022$6,150+1.0%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$335,000

To:

Sq Ft1,108DeedBook 12204, Page 1960

Property Sale

Sale
$151,000
Sq Ft1,108DeedBook 11939, Page 1689Recorded1/12/2022

Property Sale

Sale
$90,000
DeedBook 8376, Page 1584

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 5124, Page 869

Property Sale

Sale
$42,000
DeedBook 4669, Page 331

Property Built

Built

Year Built: 1967