Skip to content

335 Peach RoadBellmawr, NJ 08031

Built 1967

Last Sale Date
Apr 21, 2067

Property Information

Block49.02
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page05

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,108
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,800
28%
Improvement Value:$138,500
72%
Total Assessment$191,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,235+0.2%
2024$7,223-3.2%
2023$7,459+1.4%
2022$7,354+1.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$185,000

To:

Sq Ft1,108DeedBook 10250, Page 1074

Property Sale

Sale
$104,750
DeedBook 4802, Page 261

Property Built

Built

Year Built: 1967