Skip to content

331 Peach RoadBellmawr, NJ 08031

Built 1967

Last Sale Date
May 31, 2068

Property Information

Block49.02
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page05

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,108
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,800
32%
Improvement Value:$111,200
68%
Total Assessment$164,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,202+0.2%
2024$6,193-3.2%
2023$6,394+1.4%
2022$6,304+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$145,000

To:

Sq Ft1,108DeedBook 7089, Page 832

Property Built

Built

Year Built: 1967