Skip to content

328 Booth DriveBellmawr, NJ 08031

Built 1967

Last Sale Date
Sep 6, 2067

Property Information

Block49.03
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page05

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,108
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,800
31%
Improvement Value:$119,200
69%
Total Assessment$172,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,505+0.2%
2024$6,495-3.2%
2023$6,706+1.4%
2022$6,612+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$112,900
DeedBook 4923, Page 588

Property Built

Built

Year Built: 1967